AzimAmbalaj AzimAmbalaj
AzimAmbalajÜRÜNLERİMİZ

Özel Kesimli Kutu Çeşitleri

Özel Kesimli Kutu Çeşitleri

Kutu çeşitleri farklı boylarda ve farklı ağırlıklarda olabilir. Bu nedenle kullanımına bağlı olacak şekilde tasarlanmış olan özel kesimli kutu çeşitleri, baskılı baskısız olarak da karşımıza çıkmaktadır. Her sektörde kullanılabilen ve farklı amaçlar için üretilmiş olan bu ürünler, aynı zamanda kendi içlerinde benzerliklere sahiptir. 

Her türlü yanmaya, patlamaya ve neme karşı koruyucu bir şekilde üretilen özel kesimli kutu çeşitleri, farklı renklerde de tasarlanabilecek şekilde üretici firmalar tarafından piyasaya sunulmuştur. Ayrıca bu ürünler içlerine koyulacak ürünleri koruyabilmesi ve her türlü hava koşullarına uygun bir şekilde taşıma yapılabilmesi açısından da genellikle nakliye sektörlerinde ya da hediyelik eşyalar üreten firmalarda daha fazla tercih edilir. 

Oluklu Mukavvadan Üretilir

İhtiyaç doğrultusunda özel kesimli kutu çeşitleri sert olan mukavvadan yapılabilir. Mukavvalar oluklu olarak sektör içerisinde rahatlıkla bulunabilecek ürünlerdir. Bu nedenle özel kesimli kutu çeşitleri için kullanılan bu ürünler kısa süre içerisinde istenilen âdete bağlı olacak şekilde tüketici ile buluşturur. 

Mukavvaların kendi içerisinde kullanılan farklı kâğıt gramajı ile birlikte ağırlıkları değişkenlik gösterebilir.  İstenilen hal ağırlıktaki özel kesimli kutu çeşitleri aynı zamanda büyüklüklerine bağlı olacak şekilde farklı desi ölçülerine sahiptir. Satın alma işlemleri gerçekleştirmeden önce kullanılacak alan ve kaç adet ihtiyaç olduğu ile ilgili gerekli araştırmaların yapılması ve bu konuda satın alma işlemlerinin tamamlanması gerekir. 

Her Sektörde Tercih Edilir 

Genellikle hediyelik eşyaların paketlenmesi özendirme ürünlerinin koyulması için tercih edilen özel kesimli kutu çeşitleri her türlü gıdanın saklanabilmesi için de iç kısımlarında bulunan özel oluklara sahiptir. Kutular hava almasını önleyeceği gibi bazı durumlarda kullanılan ince yapıları sayesinde ürünlerin hava almasına olanak tanır. 

Genellikle özel tasarım olan kutu çeşitleri kendisine özel kapakları ile birlikte daha şık ve hoş bir görüntüye sahip olur. İhtiyaca bağlı olacak şekilde tasarlanmış olan özel kesimli kutu çeşitleri sipariş üzerine gerçekleştirilir. Tamamı ile bireyin ihtiyacı doğrultusunda tasarlanmış olan bu ürünler için öncesinden bir tasarım yapmak ürünün kalitesi ve nasıl görüneceği ile hakkında bilgi alınabilmesi adına oldukça önemli bir işlemdir. 

Bu konuda üretici firmalar yapmış oldukları çalışmalar doğrultusunda bireysel olarak ihtiyaçların karşılanması adına çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Bunun dışında özel kesimli kutu çeşitleri sıradan kolilere oranla daha kalın yapıya sahip olduğu için kolay bükülebilen ya da kesilebilen ürünler değildir. Bu ürünlerin üretilebilmesi için özel ağaçlar ve bitkiler üzerinden alınan reçine gibi malzemeler kullanılmaktadır.

Geri Dönüştürülen Malzemelerden Üretim

Geri dönüştürülebilir malzemelerden de üretilen özel kesimli kutu çeşitleri, içlerine koyulan nişasta ve reçine ile birlikte daha dayanıklı ve sağlam olur. Bu nedenle uzun yıllar boyunca kullanım yapılabilmesi açısından birçok firma tarafından kullanılan özel kesimli kutu çeşitleri, her türlü ürünün taşınabilmesi adına müşterilerine hizmet verir.

Bazı durumlarda özelleştirilen bu ürünler firmaların kendi baskılarını yapabilmesi ve logolarını kutular üzerinde sevgiliye bilmesine ve reklam yapmasına olanak tanır. Bu nedenle büyük firmalar kendi reklamlarını daha kaliteli bir şekilde gerçekleştirebilmek adına özel kesimli kutu çeşitleri içerisinden tercih yapabilirler. Özel günlerde yılbaşı, doğum günü, kutlama ve davet gibi organizasyonlarda kullanılan bu ürünler firmanın kurumsallığın ön plana çıkaracaktır.

Farklı Boyutlarda Üretim 

Farklı ebatlarda üretilebilecek şekilde tasarlanmış olan özel kesimli kutu çeşitleri, aynı zamanda sıradan kartonlara daha dayanıklı olduğu için mevcut kullanımının dışında farklı işlemler için de sürekli olarak kullanılabilir. 
Özel  kesim kutu çeşitleri içerisinden kare, dikdörtgen, kalp, oval, yıldız ya da farklı geometrik şekiller tercih edilebilir. Bu tamamen kullanacak kişinin kendi zevkine kalmış ve aynı zamanda sergileyeceği ürünün çeşidine bağlı olacak şekilde belirlenebilecek bir özelliktir.
 

Özel Kesim Makinalar 

Özel kesim makinaları ile gerçekleştirilen bu özel kesimli kutu çeşitleri renkli kapak tasarımları ile ya da farklı renk seçenekleri ile kişinin ihtiyacına uygun şekilde üretilmektedir. Bunun yanı sıra kendisine has dokusu dış görünüşü ile birlikte yine kişiselleştirilmiş şekilde tercih edilebilir.
İhtiyaç doğrultusunda istenilen âdete bağlı olacak şekilde fiyatlandırmalar söz konusudur. özel kesimli kutu çeşitleri içerisinden standart bir plaka seçimi yapılırsa daha uygun fiyatlı olarak bu ürünlere ulaşılabilir. Fakat özel bir tasarım yapılmak isteniyor ise bu durumda fiyatlandırmalar farklılık gösterecektir.

AzimAmbalaj Foto Galeri
FEFCO 0215<br>Geçme Tabanlı Kutu
FEFCO 0215
Geçme Tabanlı Kutu
FEFCO 0409<br>Tek Parça Teleskopik Kutu
FEFCO 0409
Tek Parça Teleskopik Kutu
FEFCO 0422<br>Kilitli Tava
FEFCO 0422
Kilitli Tava
FEFCO 0451<br>Dört Nokta Yapıştırma Tava
FEFCO 0451
Dört Nokta Yapıştırma Tava
FEFCO 0460<br>Otomatik Dolum Tavası
FEFCO 0460
Otomatik Dolum Tavası
FEFCO 0713<br>Çökme Tabanlı Kutu
FEFCO 0713
Çökme Tabanlı Kutu
Teşhir Standları
Teşhir Standları
AzimAmbalaj
Veysel Karani Mah. Hancı Sokak No:1 Sancaktepe / İSTANBUL
AzimAmbalaj
+90 216 496 26 76